OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

CZŁOWIEK NA KANAPIE, A ZIEMIA NA PATELNI

Magdalena Mocka-Lipińska - p.o. Komendanta 7-11 HP wyjaśnia uczestnikom cel konkursu plastycznego
 

W związku ze zbliżającym się świętem klimatu, który przypada na dzień 24 listopada, 7-11 Hufiec Pracy postanowił zorganizować konkurs plastyczny pt.:„ Nie podgrzewaj atmosfery”.
Chcąc przybliżyć młodym ludziom wagę dbałości o dobro przyrody wychowawcy płockiej jednostki OHP zachęcili wszystkich uczestników z klas gimnazjalnych, do wzięcia czynnego udziału w przygotowanych z tej okazji przez 7-11HP wydarzeniach.
Przede wszystkim młodzieży wzięła udział w cyklu zajęć, podczas których dowiedziała się o przyczynach i o skutkach postępujących współcześnie zmian klimatu. W trakcie spotkań uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami na ochronę środowiska. Podawali przykłady dobrych praktyk ekologicznych, które można stosować w codziennym życiu.

 

 

Uczestnicy podczas wykonywania prac plastycznych. Po prawej Aldona Strusińska - wychowawca płockiego Hufca nadzoruje przebieg wykonywanego zadania

Poza tym w Hufcu zorganizowany został konkurs plastyczny. Jego ideą było wyrażenie przez młodzież w artystycznej formie swojego zdania na temat ocieplania się atmosfery na Ziemi.
Uczestnicy mieli możliwość wykonania prac na arkuszu A3 dowolną techniką. Większość z nich postanowiła jednak przygotować rysunki. Gdy prace były gotowe młodzież wspólnie z wychowawcami postanowiła przeanalizować przebijające się przez nie treści.
Przekaz zawarty w pracach był jasny i klarowny. Zadaniem młodych ludzi w kwestii ochrony środowiska ludzkość znalazła się w błędnym kole. To koło tworzy się dlatego, że z jednej strony ludzie nie chcą zrezygnować z dobrodziejstw cywilizacji, a z drugiej, za wieloma „dobrodziejstwami” idzie degradacja natury, co summa summarum uderza ostatecznie także w samego człowieka. Czy z tego impasu jakoś można wybrnąć? – zastanawiali się wspólnie uczestnicy i kadra płockiego Hufca Pracy.

 

 

Prace plastyczne na temat: „Nie podgrzewaj atmosfery” wykonane przez młodzież OHP z Płocka
Według młodzieży ratunek mógłby przyjść, gdyby  każdy obywatel Ziemi uświadomił sobie i przyjął za imperatyw, iż to on sam w największym stopniu odpowiada za kondycję środowiska. Gdyby tak się stało, stwierdzili uczestnicy, wtedy każdy człowiek starałby się żyć tak, aby, jeśli nawet nie eliminować, to przynajmniej minimalizować negatywne dla natury skutki wygodnego życia, jakie daje ludziom rozwój cywilizacyjny.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004